Noc Muzeów - 20.05.2017 - godz. 22.00-0.30

Data publikacji: May 17, 2017 2:48:5 PM

W ramach Nocy Muzeów w Łodzi serdecznie zapraszamy 20 maja 2017 w godz. 22.00 - 0.30 na interaktywny pokaz urządzeń sieciowych zarządzanych z Internetu pod nazwą "Internet rzeczy - IoT" (licznik FB, sprzęt sieciowy Cisco Meraki - router, przełącznik, punkt dostępowy, kamera).

Miejsce: parking przed budynkiem Cotton House - ul. Sterlinga 27/29, Łódź

Przydatne urządzenia: smartfon, tablet z kartą WiFi

Przydatne aplikacje: Facebook

Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w interaktywnym pokazie z wykorzystaniem sieci zarządzanej z Internetu. Na miejscu będzie dostępna sieć bezprzewodowa Noc Muzeów, do której będzie można się podłączyć poprzez konto na facebooku. Do sieci będzie podłączony analogowy licznik polubień na FB. Każdy kto polubi naszą stronę wprawi analogowy licznik w ruch :).  Wszystkie elementy sieciowe, tj. router, przełącznik, punkt bezprzewodowy, kamera firmy Cisco Meraki są zarządzane przez Internet. Na miejscu pokażemy na żywo jak wygląda panel zarządzający. Z jakich aplikacji korzystają użytkownicy, gdzie jest największy ruch zarejestrowany z kamery IP. Udostępnimy konto nocmuzeow@netprof.pl do monitorowania i podglądu co się dzieje w sieci z portalu: https://dashboard.meraki.com.

Organizatorzy pokazu: NetProf (www.netprof.pl) integrator sieciowy, Fundacja rozwoju informatyzacji Subnet (cisco.subnet.org.pl)

Dostawca Internetu: NetPartner (www.net-partner.pl)

Zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat technologii Cisco Meraki zapraszamy do rejestracji na webinarium "Wprowadzenie do Cloud Networking".

REJESTRACJA (na pasku "Explore Webinars" z listy "Language" wybrać "Polski")

 

Więcej informacji o Nocy Muzeów 2017 w Łodzi pod adresem: https://www.facebook.com/Noc.Muzeow.w.Lodzi/

ZAPRASZAMY