Cisco Secure 2014 - Konferencja poświęcona bezpieczeństwu

Data publikacji: Aug 14, 2014 10:25:52 AM

Zapraszamy na kolejną edycję prestiżowej konferencji Cisco Secure. W tym roku spotykamy się w hotelu Radisson Blu Centrum Warszawa w dniach 7-8 października.

Podczas dwóch dni warszawskiej konferencji na scenie staną najlepsi eksperci Cisco, a na sali zasiądą polscy specjaliści związani z bezpieczeństwem IT. Będziemy rozmawiać o najnowszych zagrożeniach i rozwiązaniach pojawiających się w ciągle zmieniającej się dziedzinie bezpieczeństwa IT.

Dane z minionego roku są alarmujące – konieczna jest praca nad nowym podejściem do bezpieczeństwa. Takim, które obejmuje pełne kontinuum zagrożeń – przed, w trakcie i po ataku.

Liczba luk w oprogramowaniu i znanych zagrożeń osiągnęła w tym roku najwyższy poziom w historii. Według raportu Cisco Intellishield, w stosunku do zeszłego roku zanotowano ich bezprecedensowy wzrost o 14%.

Badanie losowo wybranej grupy 30 firm spośród największych międzynarodowych korporacji wykazało, że wszystkie ich sieci generowały gościnny ruch do stron hostujących złośliwe oprogramowanie. Z 96% badanych sieci wykonywane były połączenia do skompromitowanych serwerów o ustalonej niskiej reputacji.

Trojany wielofunkcyjne są obecnie najczęstszym rodzajem złośliwego kodu w sieci web. Java jest nadal najczęściej wykorzystywanym przez cyberprzestępców językiem programowania. Urządzenia z Androidem są celem dla 99% złośliwego kodu mobilnego.

Ataki skierowane są już nie tylko na tradycyjnie najbardziej zagrożone sektory gospodarki, jak energetyka, bankowość, elektronika, przemysł chemiczny i farmaceutyczny. Celem dla malware stały się pozornie mniej interesujące branże, jak wydobywcza, a nawet rolnictwo.

Wreszcie, po stagnacji i nadziejach na permanentny trend zniżkowy w 2013 roku, ilość spamu eksplodowała, w czerwcu tego roku osiągając 240 mld wiadomości miesięcznie. Globalna baza Cisco SenderBase, reprezentująca dane telemetryczne z 35% światowego wolumenu ruchu email, podaje dane o wzroście spamu o 200% rok do roku.

Koszt Regular: 1299zł do 22.09.2014

Więcej informacji oraz agenda znajduje się na stronie konferencji Cisco Secure.